Katılımevim 2023 yılı net karlılıkta yüzde 549 büyüdüğünü açıkladı

BDDK lisanslı tasarruf finansmanı sektöründe faaliyet gösteren Katılımevim (KTLEV) 2023 yılı finansal sonuçlarını açıkladı. Firma, 2022 yılında yüzde 325 net kar açıklamıştı. Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan duyuruya göre Katılımevim 1 Ocak – 31 Aralık 2023 tarihleri arasında net dönem karını bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 549 artırarak 750,2 milyon TL net kar elde etti.

Haziran 2023’te halka arz olan Katılımevim Tasarruf Finansman A.Ş., 60 milyon hisse senedi satışı gerçekleştirerek yoğun ilgi görmüştü. Katılımevim’in açıklamış olduğu 2023 yılı bilançosunda bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 549 net kar artışı dikkat çekti.

TASFİYE EDİLEN FİRMALARIN MÜŞTERİLERİNE YARDIMCI OLDU

Finansal Kiralama, Faktoring, Finansman ve Tasarruf Finansman Şirketleri Kanununda yapılan değişiklik ile tasarruf finansman şirketlerinin denetim ve gözetiminin BDDK’ye devredilmesinden sonra sektörde birçok tasarruf finansman firması tasfiye edilmişti.

Geçtiğimiz yıllarda BDDK lisans sürecinde kapanan firmaların müşterilerine gerek şubedeki çalışanlarımız gerek genel merkez çalışanlarımız ile tasfiye süreci sonrasında yardımcı olduklarını belirten Katılımevim Genel Müdürü Ahmet Özcan, 2023 yılının firmaları için çok önemli olduğunun altını çizmişti.

Özcan, 2024 yılı için “Konut piyasasında konut fiyatlarının reel olarak belli seviyelerde sabit kalmasıyla
Eylül’den itibaren bekleyen alımların tekrar hareketlenebileceğini söylemek mümkün. Otomobil
piyasasının seçim sonrasında tekrar hareketlenmesini bekliyoruz. Halka arzla birlikte şirketimize artan
güven ve banka finansmanı seçeneğinin konut ve otomotiv sektörleri için yavaşlaması nedeniyle
2024’te de şirketimize olan ilginin 2023’teki gibi artarak devam etmesini bekliyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir