Ömer Çelik’ten Akşener’e: Son yıllardaki en niteliksiz ifadeler

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM’deki grup toplantısında kürsüden elindeki kovanları yere fırlatmasının ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik basın toplantısı düzenledi. Çelik, “Akşener’in Cumhurbaşkanımız için kullandığı bazı tabirler, son yıllardaki en niteliksiz en yakışıksız tabirler olmuştur” dedi.

Çelik’in açıklamalarından satırbaşları:

İsrail güvenlik güçleri tarafından dün gece yine saygısızlık yapılmıştır. Müdahale edilen Müslümanların aşırı şiddet görerek, tutuklandığını görüyoruz. Mescid-i Aksa bizim kutsal kıblemizdir, kırmızı çizgimizdir.

Türkiye’nin ne kadar tutarlı olduğu ortaya çıktı. İsveç terör düzenlemesi yaparsa sorun kalmaz.

MERAL AKŞENER’İN ‘KURŞUNLU’ GRUP KONUŞMASI

Devlet adabı içerisinde 14 Mayıs’a kadar bu süreç götürülebilir. Siyasi partiler görüşlerini ortaya koyabilir, milletimiz de seçimini yapar. Fakat bugün Akşener’in Cumhurbaşkanımız için kullandığı bazı tabirler, son yıllardaki en niteliksiz en yakışıksız tabirler olmuştur. Kılıçdaroğlu da bu sözler için Akşener’i tebrik etmiş. Bakalım bu ittifakın diğer üyeleri de aynı desteği sergileyecekler mi? Akşener diyor ki Sayın Cumhurbaşkanımız için “21 yıldır ülke yönetiyor, devlet adamı olamadı”. Sayın Akşener devlet adamlığı yaptığı dönemde 28 Şubat kararlarına imza atmıştır. Bunu hiçbir zaman unutmamak gerekir. Cumhurbaşkanımız ise tüm dünyanın şahit olduğu şekilde ülkeyi dirayetle yönetmektedir. 15 Temmuz gecesi de Türk milletinin şan ve şerefini korumak için meydanlara çıktı. Argo tabirlerle bağırıp çağırmak, saldırgan üslup haine getirmek son yılların en niteliksiz üsluptur. Henüz kendi ittifaklarını doğru düzgün yönetemeyenlerin hiç kimseye devlet adamlığı öğretemez, hele Cumhurbaşkanımıza bu şekilde yaklaşmaları abesle iştigal olur. Bir kadın siyasetçiye, sadece kadın olmasından dolayı cinsiyetçi bir eleştiri gelirse önce biz bunun karşısında oluruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir