Kendisini eleştiren doktorun bilgilerini yayınlayan bakan istifa etti

Polonya’da sağlık bakanının, kendisini eleştiren doktora yönelik ‘tepki’si istifa getirdi.

Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki, bir doktorun kendisine yönelik eleştirilerinin ardından bu kişinin bilgilerini sosyal medyada paylaşan Sağlık Bakanı Adam Niedzielski’nin istifasını kabul ettiğini açıkladı.

Morawiecki, düzenlediği basın toplantısında yeni Sağlık Bakanı olarak iktidar partisinden bir doktor olan Katarzyna Sojka’nın atanacağını söyledi.

Niedzielski’nin istifasını kabul ettiğini belirten Morawiecki, seçim döneminde özellikle kullanılan her kelimeye ve eylemlere son derece dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.

TVN, 2 Ağustos’ta yürürlüğe giren yeni reçete düzenlemeleri nedeniyle Poznan şehrindeki hastaların ağrı kesici alamadığına ilişkin görüntüler yayınlamıştı.

Konuyla ilgili açıklama yapan doktor Piotr Pisula, söz konusu düzenlemeler nedeniyle hastalara gerekli ilaçları yazamadığını söylemişti. Bakan Niedzielski daha sonra Pisula’nın kişisel bilgilerini sosyal medya hesabından yayımlamıştı.

Doktor Pisula, 7 Ağustos’ta yasal bir bildiri yayımlayarak kendisinden özür dilenmesini ve Bakan Niedzielski tarafından Poznan’daki bir bakımevine 100 bin zloti (22 bin 580 avro) bağışta bulunulmasını talep etmişti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir