Çukurova evinde rahat kazandı

Başantrenör Iniguez birkaç oyuncusunu yoğun maç temposunda dinlendirirken, Çukurova’da bu kez yerli isimler sahne aldı. Ev sahibi maça Asena ve Sinem’in sayılarıyla başlarken, Williams ve Crvendakic skor olarak, Gray de asistleriyle onlara destek oldu. İlk çeyreği 22-12 önde geçen taraf Çukurova’ydı. İkinci periyodun ilk bölümleri de Çukurova’nın üstünlüğünde geçti. Rize Belediye’nin zaman zaman farkı azaltmak için yaptığı ataklara iyi cevap veren ev sahibinde Crvendakic ve Sinem çift hanelere çıkan ilk isimler oldular. Çukurova soyunma odasına da 44-32 önde gitti.

İkinci yarının ilk 5 dakikası adeta iki takımın da düellosuna sahne oldu. Çukurova adına bu anlarda Williams ve Gray sahneye çıkınca ev sahibi farkı korumayı başardı. Çeyreğin devamında özellikle kenardan gelen isimler skor katkısı verince fark arttı, Çukurova son 10 dakikaya da 71-52’lik skor avantajıyla girdi. Dördüncü periyotta da farkı koruyan Çukurova mücadeleyi 90-66 kazandı ve galibiyet serisini sürdürdü. Ev sahibi takımda Williams ve Crvendakic 14’er sayıyla en skorer isimler oldular.

MAÇIN KARNESİ

ÇUKUROVA MERSİN YENİŞEHİR BELEDİYE: Asena 7, Sinem 11, Williams 14, Gray 9, Crvendakic 14, Gamze 7, Özge 9, Gökşen 7, Cansu 5, Esra 7
RİZE BELEDİYE: Christina 19, Brennan 6, Arzu 12, Elise 14, Sümeyya 1, Sena, İsra 3, Cansu, Eydina 1, Deniz 10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir